האם אפשר ללמוד לנגן פסנתר דרך האינטרנט?

לימודי אונליין הם כאן כדי להישאר. רוב המכללות ואפילו חלק מבתי הספר מציעים היום קורסים מקוונים. מחקרים מראים שלמידה באונליין אפקטיבית באותה מידה כמו למידה מסורתית. אך האם ניתן ללמוד כלי כמו פסנתר דרך האינטרנט? האם ניתן להתקדם בלימוד נגינה ללא אדם היושב לצידך ומתקן אותך בכל צעד ושעל, ועדיין להשיג תוצאות טובות?

בהחלט כן, והנה למה זה עובד.

ללמוד לנגן תכלס

קהילת המוסיקאים בגדול מתחלקת לשניים: אמנים פעילים, ומורים.
אמנים פעילים בדר"כ מלמדים מעט או לא מלמדים בכלל, פשוט כי הם עסוקים בביצוע ובנגינה עצמה. מורים לעומת זאת עוסקים כמעט אך ורק בהוראה. אם נשווה את זה לשוק ההון, זה כמו סוחרים בבורסה, ומרצים למנהל עסקים. ממי הייתם מעדיפים ללמוד לסחור בבורסה? ממישהו שעושה את זה תכלס הלכה למעשה יום יום, או ממישהו שרק מלמד את הנושא בתאוריה ולא הכניס שקל מימיו מהבורסה? התשובה ברורה. הבעיה היא שזה שסוחר בבורסה כנראה לא מלמד, או כי אין לו זמן, או שלא בא לו, או שהוא לא צריך את זה, או שילוב של כל הסיבות יחד.

נחזור למוסיקה.. עד היום, הדרך היחידה ללמוד פסנתר הייתה ללכת למורה, וללמוד פסנתר בתאוריה.
למזלך, אתה חי בעידן האינטרנט! כיום יש יותר ויותר נגנים ואמנים פעילים שמפיצים את הידע שלהם באמצעות האינטרנט. זה אומר שבמקום להסתפק בידע תאורטי ממורה בינוני, אתה יכול ללמוד מאמנים אמיתיים שממש עושים מוסיקה ברמות הגבוהות ביותר! (ולא רק מדברים עליה)

צפה ולמד

כשאתה לומד פסנתר משיעור וידאו, המורה לא אומר לך מה לעשות. המורה מראה לך מה לעשות. תוכל לראות איך הוא מניח את הידיים, באיזה צלילים הוא בוחר, מה האצבע שהוא משתמש, ולהתאים את הנגינה שלך אליו. במידה ופספסת משהו בפעם הראשונה, תוכל לצפות בשיעור שוב ושוב ככל שתחפוץ, עד שתגיע לתוצאה הרצויה.

למד בקצב שלך

שיעור פסנתר באינטרנט מאפשר לך ללמוד יותר בפחות זמן. נתחיל מזה שלא צריך לבזבז זמן על נסיעות, עמידה בפקקים, חיפוש חנייה וכו'. אבל הרבה יותר חשוב מזה, קצב הלימוד נקבע על ידך ולא ע"י המורה. מצד אחד, אם יש לך צורך לחזור על נושא מסוים, תוכל לעשות זאת כמה פעמים שתרצה, ללא מגבלה של מקום גיאוגרפי, זמן או שעה. מצד שני, ברגע שסיימת לתרגל שיעור מסוים, תוכל מיד לעבור לשיעור הבא!

נסה בעצמך

הדרך הטובה ביותר לדעת אם לימודי אונליין עובדים בשבילך היא פשוט לנסות. אם חשבת לקחת שיעורי פסנתר, נסה את המיני-קורס שלנו עכשיו [זה בחינם]