חולם ללמוד לנגן על פסנתר? כנראה שאתם חלק ממעגל של עוד אנשים רבים שכבר זמן רב רוצים כל כך להתחיל ללמוד אבל עדיין לא מצאו את הזמן המתאים. הרי החיים שואבים אותנואנו עסוקים המון שעות בעבודה, בסידורים של הבית: כביסות, קניות, בישולים ונקיונות, ארגונים ותיאומים, דואגים לילדים לכל מה שהם צריכים והחיים ככה עוברים וחולפים להם די מהר בלי שאנחנו מצליחים לסמן V על כל החלומות שלנו. אבל זהו! זה הזמן להפסיק לתרץ תירוצים ופשוט להתחיל ללמוד לנגן.

אז אם גם אתם חולמים לנגן על פסנתר, היום יש המון מסלולים ללימודי פסנתר למבוגרים. ניתן ללמוד לנגן על פסנתר בשיטה המסורתית, כלומר למצוא מורה פרטי מקצועי עם ניסיון, מורה שאתם מתחברים אליו כמובן, או להיעזר ברשת האינטרנט ולחפש מסלול ללימודי פסנתר למבוגרים באחד האתרים המציעים מגוון של מסלולים, המגיעים לרוב יחד עם חוברת יצירות שבאמצעותם ניתן ללמוד איך לנגן שלב אחר שלב.

לימוד פסנתר למבוגרים - הופכים את החלום למציאות

מחקרים רבים מוכיחים כי לימוד פסנתר למבוגרים הינו אחד מהתהליכים המספקים ביותר הקיימים בעולם הנגינה והמוזיקה.  
נגינה על פסנתר מביאה איתה המון יתרונות, כגון סיוע בחיזוק הזיכרון ולשיפור תהליכים קוגנטיביים, סיוע בהפחתת הסיכוי לחלות במחלות נוירולוגיות, שיפור המוטיבציה ואף תרומה לחיזוק הבטחון והדימוי העצמי שלנו. בנוסף, אנו חיים בעולם המודרני, עולם שבו לפעמים גורם לנו להיות לחוצים, טעונים רגשית ועמוסים. זה בדיוק המקום בו הנגינה עשוייה לעזור ולהקל, מהסיבה הפשוטה שהיא משחררת, בייחוד כאשר היא הופכת להיות חלק מהרוטינה שלנו.

שיעורי פסנתר למבוגרים, לימודי פסנתר למבוגרים

בנוסף,  אם משווים את הפסנתר לכלי נגינה אחרים, מדובר באחד הכלים הקלים והפשוטים ללמוד לנגן עליהם וניתן תוך זמן קצר לרכוש את הכלים והמיומנויות שאנו צריכים בכדי להגיע לרמה יחסית טובה בפרק זמן קצר. במילים אחרות, בתוך כמה שבועות בודדים עם השקעה של כמה שעות בשבוע, תוכלו לדעת לנגן פסנתר ברמה טובה, ואפילו לנגן באירועים משפחתיים ולהשוויץ בתחביב החדש שלכם.

אז אם גם אתם חולמים כבר זמן רב ללמוד לנגן על אחד מכלי הנגינה המופלאים שקיימים בתבל, זה הזמן להירשם ללימודי פסנתר למבוגרים.

שיעורי פסנתר למבוגרים - באינטרנט או בשיטה המסורתית?

כשמחפשים אחר מסלול מתאים ללימודי פסנתר למבוגרים, יש היום כמה דרכים לעשות זאת.
הדרך הראשונה היא הדרך המסורתית. פשוט מחפשים אחר מורה פרטי שמעביר לימודי פסנתר למבוגרים.

ניתן גם לחפש קבוצות לנגינה וללמוד דרך קבוצה ואז להנות מחברה נוספת, להכיר אנשים חדשים ואפילו להיפגש עם אנשים אחרי השיעור כדי לתרגל ביחד את החומר הנלמד. לצערנו, לרוב האנשים היום אין את הזמן הדרוש כדי לעשות זאת ולכן האינטרנט מהווה פתרון חלופי די טוב שמביא אתו המון יתרונות.

מדוע כדאי ללמוד פסנתר

איך מוצאים את המסלול המתאים ללימוד פסנתר למבוגרים?

יש המון שיעורי פסנתר למבוגרים המוצעים ברשת האינטרנט.

ההבדל בין המסלולים בא לידי ביטוי בכמה מאפיינים בולטים:

  1. כמות השיעורים שיש בכל קורס
  2. רמת הלימוד
  3. זמן שיעור
  4. תרגולים
  5. הרמת המקצועית והנסיון של המורה
  6. מחיר

לפני שבוחרים מסלול המציע שיעורי פסנתר למבוגרים, חשוב לבחון כל מאפיין בהתאם למטרות שלכם. למשל, אם אין לכם רקע מוזיקלי, חשוב לבחור קורס ברמה של מתחילים, עם שיעורים יחסית קצרים, משהו שתוכלו לעמוד בו הן מבחינת המחוייבות והן מבחינת היכולות שלכם. בנוסף, כדאי לבחור במסלול המשלב תרגולים עצמאיים בבית, כי בלי תרגולים אי אפשר להתקדם לשלב הבא.  

לא פחות חשוב זה להבין את טווח המחירים של שיעורי פסנתר באינטרנט ולבחור מסלול שנותן מענה טוב לרוב הקריטריונים שלכם. מחקר שוק והשוואה בין המסלולים השונים יאפשרו לכם לבחור את המסלול הכי נכון בשבילכם ולהגשים את המטרות שלכם בצורה הטובה ביותר.

לימוד פסנתר באינטרנט - יתרונות

היתרון הראשון ואולי הבולט ביותר הוא בכך שכל אחד יכול למצוא את המסלול שהכי מתאים לו הן מבחינת הרמה המוזיקלית והן מבחינת הסגנון וקצב ההתקדמות.

בנוסף, לימוד דרך האינטרנט חוסך לנו המון זמן כי אנחנו פשוט יכולים ללמוד מבלי לצאת מהבית. כל מה שצריך זה פסנתר, אורגן או אורגנית, מחשב או טאבלט ואפשר להתחיל. תהליך הלמידה הוא עצמאי ומאפשר לכל אחד להתקדם בקצב שלו. אם לא מבינים משהו, אפשר פשוט לעצור את הסרטון, לנסות להבין את מה שלא הבנו ואז להמשיך מאותה נקודה שהפסקנו.

בנוסף, לימוד בשיטה זו, מאפשר לנו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים, שכן הוא נחשב זול יותר בהשוואה לשיטות אחרות.

לסיכום, מעולם לא היה קל יותר להירשם ללימודי פסנתר למבוגרים. זו ההזדמנות שלכם להפסיק עם התירוצים, להחליט שאתם הולכים אל עבר המטרה, ולהגשים חלום.